+421 903 529 736 recepcia@hotellimbactt.sk

Oravský Hrad

národná kultúrna pamiatka. Nádherná zachovalá stavba naozaj patrí k tým najnavštevovanejším na Slovensku, ročne ho navštívi takmer 200 000 turistov. Stala sa príťažlivou pre návštevníkov nielen ako historická pamiatka, ale aj vďaka aktivitám, ktoré sa tam konajú. Medzi najzaujímavejšie patria strašidelné prehliadky, Rozprávkový strašidelný hrad plný víl, drakov a iných bytostí, ukážky historického šermu, dobovej hudby či sokoliarske ukážky na nádvorí. Zaujímavou sa stala aj pre filmárov. V roku 1922 tu bola natočená prvá čiernobiela verzia filmu „Dracula“, neskôr sa tuý natáčali aj rozprávky napr. „Kráľ drozdia brada“, „Princezná a žobrák“ či „Sokoliar Tomáš“. Hrad sa nachádza na 112 m vysokom  vápencovom brale a prvá písomná zmienka pochádza z roku 1267. Návštevník po hornú Citadelu absolvuje 880 schodov. Pastvou pre oči sú exponáty z prírody či výstava ľudových krojov. 

Lyžiarske stredisko Uhliská

Nižná Ski centrum je situované za obcou Nižná. Lyžiarom ponúka plnohodnotné lyžovanie na upravovanom svahu prispôsobenom na lyžovanie všetkých vekových kategórií. Okrem denného prevádzkuje aj večerné lyžovanie, požičovňu lyží a lyžiarsku školu.

Zjazd na bezmotorových horských minikárach

predstavuje adrenalínový šport, ktorý je možné vyskúšať si počas letnej sezóny. K dispozícii je 10 minikár a 1,5 km dlhá upravená trať.

Bielska Skala

je národná prírodná rezervácia v obci Podbiel.. Nachádza sa v Oravskej vrchovine. Predstavuje bradlo z kriedových vápencov, na ktorého vrchole sa nachádzalo praveké hradisko. Lokalita bola krátkodobo využitá ako pevnosť aj v 15. storočí.

Bobrova Raľa

z 19. storočia, ktoré sú najväčším zachovaným komplexom pôvodnej ľudovej architektúry v strednej Európe, v roku 1977 bolo toto miesto vyhlásené za Pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry – 64 dreveničiek pôvodnej ľudovej architektúry. V obci sa nachádza aj Malé podbielske etnografické múzeum.

Františkova Huta

(lokálne len Hámor) je technická pamiatka, ruina továrenskej haly železiarne (železnej huty) z roku 1836. Nachádza sa v doline Studeného potoka, 2 km po ceste do Zuberca. Povolenie na výstavbu huty vydal banský súd v roku 1819 a stavba sa začala v roku 1836. Zachovaná je klasicistická fasáda budovy , obvodové múry, vysoká pec, prívodný a odpadový kanál, hámor, dúchadlová komora a za budovou halda železnej rudy.

Jazda v Tanku

unikátna adrenalínová 3 km jazda v tanku BVP (bojové vozidlo pechoty) náročným a členitým terénom. Na svoje si prídu milovníci vojenskej techniky, ale aj tí, čo túžia skúsiť netradičnú jazdu v netradičnom vozidle.

Plavba na Drevených Pltiach

po rieke Orave popod Oravský hrad s cieľom v Oravskom Podzámku je bezpečný romantický zážitok pre deti i celú rodinu od mája do októbra.

Renesančný Kaštieľ

z prvej polovice 17. storočia. Obdĺžnikovú stavbu skrášľuje štvorica nárožných arkierov s kužeľovými strieškami.

Oravská Priehrada

Oravská priehrada bola vybudovaná na sútoku Bielej a Čiernej Oravy a vznikla zatopením 5 obcí. Má rozlohu 35 km. Na brehoch vodnej nádrže sa nachádza viacero rekreačných oblastí s možnosťou rybolovu, kúpania, jachtingu, vodného bicyklovania, člnkovania, surfingu aj iných vodných športov.

Slanický Ostrov Umenia

sa nachádza uprostred vodnej nádrže. Ide o pozostatok zaplavenej obce Slanica – jej návršie so zachovalým barokovým kostolom Povýšenia Sv. kríža a kalváriou. V kostole sa nachádza stála expozícia ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie a v exteriéri ostrova je lapidárium oravskej kamenárskej tvorby 18. a 19. storočia.

Plavba loďou po Oravskej priehrade

Loď OG Slanica premáva počas letnej sezóny medzi Slanickou Osadou a Slanickým ostrovom umenia. Má 80 miest na sedenie a minimálne obsadenie je 15 osôb. Plavba so zastavením sa na ostrove trvá cca 80 minút.
Loď MP-Orava premáva počas letnej sezóny (od 01.mája do 31. októbra) medzi Prístavom č.1 a Slanickým ostrovom umenia. Má 162 miest na sedenie. Plavba so zastavením sa na ostrove trvá cca 90 minút. 18. a 19. storočia.

Múzeum Oravskej dediny

Najkrajší skanzen ľudovej architektúry na Slovensku. Vybudovali ho v roku 1967. Nachádza v prekrásnom prírodnom prostredí na úpätí Roháčov. Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry je tu rozostavených v niekoľkých celkoch, ktoré dokumentujú život oravského ľudu – poľnohospodárov, remeselníkov a pastierov. Drevenice boli odkúpené od pôvodných majiteľov, rozobraté a poskladané v múzeu. Ďalšie domy boli vybudované ako kópie pôvodných stavieb. V areáli nechýbajú technické a sakrálne pamiatky. Návštevník si môže aj naživo vyskúšať prácu na hnčiarskom kruhu či počľapkať sa v studenej vode potoka. Počas roka sa tu konajú pravidelné tematické podujatia, jarmoky a folklórne vystúpenia.

Roháčske Plesá

sústava plies v závere Roháčskej doliny obklopená pôsobivou scenériou Západných Tatier. Štyri hlavné plesá sa nachádzajú v terasách nad sebou a na zostupe cez Spálenú dolinu sa nachádza ďalšie, Opálové pliesko. Svojou výškou prekvapí 18 m Roháčsky vodopád.

Brestovská Jaskyňa

sústava plies v závere Roháčskej doliny obklopená pôsobivou scenériou Západných Tatier. Štyri hlavné plesá sa nachádzajú v terasách nad sebou a na zostupe cez Spálenú dolinu sa nachádza ďalšie, Opálové pliesko. Svojou výškou prekvapí 18 m Roháčsky vodopád.

Zuberec Janovky

sa nachádza priamo v obci Zuberec. Je určené aj pre všetky kategórie lyžiarov a vyhľadávaným strediskom hlavne pre rodiny s deťmi. Stredisko ponúka výborné mechanicky udržiavané lyžiarske svahy, čo garantuje lyžovanie v každom počasí. Okrem denného lyžovania je možné využiť aj večerné lyžovanie. K dispozícii je lyžiarska a snowbordová škola a ski servis.V blízkosti lyžiarskeho strediska sa nachádzajú výborne upravované bežecké trate.

Zuberec Milotín

sa nachádza v nadmorskej výške 760 m.n.m. K dispozícii sú 2 vleky s dĺžkou trate 1280 a 300 metrov a vlek s dĺžkou 50 metrov, určený pre tých najmenších. Zabezpečené je aj večerné lyžovanie.

Zverovka Spálená

areál je vzdialený 9 km východne od obce Zuberec. Stredisko je vybavené 4-sedačkovou lanovkou v dĺžke 1490 m s prevýšením 394 m a tromi lyžiarskymi vlekmi. Celková dĺžka 5 zjazdoviek je 5 km, prepravná kapacita: 4 400 osôb/hod. V stredisku je v prevádzke servis a požičovňa lyží aj lyžiarska a snowboardingová škola. Pre náročných je k dispozícii alpinistická free zóna, novovybudovaný snowpark a 11 km upravovanych trati pre bežecke lyžovanie.

Leštiny

Národná kultúrna pamiatka artikulárny drevený kostolík je zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Bol postavený v rokoch 1688–1689. Interiér je bohato zdobený, zachovaný je barokový oltár s drevorezbou a nástenné kvetinové maľby zo 17. storočia a bohato zdobená kazateľnica zo začiatku 18. storočia.

Istebné

V interiéri dreveného artikulárneho kostolíka z roku 1730 sa nachádzajú vzácne maľby, kazateľnica, barokový oltár s obrazom sv. Trojice a ďalšie zaujímavosti.

Oravská Galéria

má v zbierke 8000 umeleckých diel a dlhodobo jej patrí miesto druhej najnavštevovanejšej galérie na Slovensku. Biblioteka Čaplovičiana a Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava je najstarším literárnym múzeom na Slovensku.

Florinov Dom

bol vybudovaný v 18. storočí. V objekte je sprístupnená Pamätná izba T. H. Florina s pôvodným zariadením básnika.
Dolný Kubín, mestská časť Mokraď – pôvodne renesančný kaštieľ s charakteristickou manzardovou strechou postavený na sklonku 16. storočia slúži v súčasnosti pre potreby skautov.

Renesančný Kaštieľ

postavený v polovici 17. storočia, neskôr klasicisticky upravený.
Barokový kaštieľ pochádza z polovice 18. storočia, neskôr bol stavebne upravovaný.
V obci sa nachádza archeopark – praveká osada Mokrý kút. V areáli je zrekonštruovaný prístrešok z obdobia lužickej kultúry, náradie z doby bronzovej, funkčné pece na chlieb, vypaľovanie keramiky alebo tavenie bronzu. Archeopark je vhodným tipom na celodenné aktivity spojené s poznávaním života pravekých ľudí.

Hviezdoslavova Hájovňa

literárna expozícia inštalovaná v budove hájovne pod Babou horou, bola sprístupnená v októbri 1979. Je to prvé skutočne literárne múzeum na Slovensku, venované dielu básnika P. O. Hviezdoslava.