+421 903 529 736 recepcia@hotellimbactt.sk

Mestské termálne kúpaliská

Oravice sú jedinou lokalitou na Orave s prírodnou geotermálnou sírano-vápenato-horečnatú vodu s vysokým obsahom železa s priaznivými účinkami na organizmus – najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek. Turisti oceňujú pobyt v bazénoch najmä v zime, keď po lyžovačke strávia príjemné chvíle v termálnej vode dívajúc sa na končiare okolitých hôr. Teplota vody v dvoch nekrytých bazénoch pohybuje v rozmedzí 34° C – 38° C. Kúpaliská sú otvorené celoročne.

Ski park

Len niekoľko stoviek metrov od nich je vzdialený lyžiarsky vlek s vyhrievanou 4-sedačkovou lanovkou. Počas sezóny je trať pravidelne upravovaná a podľa potreby zasnežovaná moderným systémom umelého zasnežovania. Ski park ponúka svojim návštevníkom možnosť ubytovania priamo pri vleku. Stravovanie je možné v reštaurácii, či bufete, ktoré ponúkajú široký výber slovenských a poľských jedál, studených a teplých nápojov, rýchleho občerstvenia s príjemným posedením s výhľadom na celé stredisko. Ski park Oravice ponúka unikátnu kombináciu lyžovania a relaxu v bazénoch s termálnou vodou.

Meander Park Oravice

Športovo – relaxačné bazény v aquaparku s termálnou vodou je prepojením športových aktivít a relaxu. Časť bazénu je vyhradená pre aktívnych športovcov s chuťou si zaplávať a druhá časť s vodnými tryskami slúži na relax. Športovo – relaxačný bazén ponúka rôzne atrakcie, ako sú masážne lavice, masážne trysky, či veľký vodný hríb, vodný ježko a aj vodopád. Plavecká časť športového bazéna má dĺžku 25m.Najzaujímavejšou časťou je bazén s umelými vlnami. V bazéne s vlnobitím sa vytvárajú umelé vlny, ktoré navodia atmosféru morských vĺn. Plávanie v takomto bazéne je náročnejšie, ako plávanie v bežnom plaveckom bazéne.

Juráňova dolina

Ústie Juráňovej doliny tvoria jeden kilometer dlhé tiesňavy, cez ktoré vedie chodník s mnohými lavičkami. Tiesňava je charakteristická výrazným kaňonom s vodou vymletými vyhĺbeninami na dne a malými vodopádmi.

Relaxačný chodník

Je dlhý 2,3 km. Najviac ho ocenia ľudia s obmedzenou schopnosťou pohybu, ktorým chodník vytvára ideálne podmienky na relax. Trasa chodníka je nenáročná, napojená naj záchytné parkoviská na začiatku a konci trasy, kde je možné odstaviť motorové vozidlá a uľahčiť nástup hendikepovaných turistov k chodníku. Pre oddych slúžia tri drevené prístrešky určené na oddych a informačné tabule na rozšírenie si vedomostí o flóre a faune tohto územia.